Elonas Muskas vėl susirėmęs su teisininku, „SolarCity“ sandorį vadina „niekam tikusiu“

WILMINGTON, Del. – Antrą dieną liudijantis generalinis direktorius Elonas Muskas antradienį vėl atmetė ieškinį, kuriame jis kaltinamas dėl inžinieriaus „Tesla“ 2016 m. Įsigyto finansiniu požiūriu nesaugios įmonės, pavadintos „SolarCity“, kuri buvo pažeista interesų konfliktų ir niekada negavo pelno, kurio Muskas reikalavo. taip būtų.

Antrą dieną žvalus Muskas tausojo ieškovų advokatą Randallą Baroną, kuris jį grojo apie savo vaidmenį organizuojant „SolarCity“ sandorį.

„Jūsų klausimai, – milijardierius generalinis direktorius skundėsi liudininkų stende, yra tokie apgaulingi“.

Liudytojai ir teisininkai nesutarė su žodžio „kabala“ prasme, kurį Baronas panaudojo apibūdindamas „Tesla“ komandą, kuri kasdien atnaujino Muską 2016 m. Liepos mėn., Siekdama „SolarCity“ susitarimo. Kai Muskas paprieštaravo, kad „kabalas“ skamba grėsmingai, Baronas paprieštaravo, kad paprastai tai reiškia žmonių grupę, kuri dirba kartu siekdama bendro tikslo.

– Paprastai ne gerąja prasme, – sumurmėjo Muskas.

Atmesdamas bet kokią mintį, kad jis spaudė „Tesla“ valdybą siekti „SolarCity“ perėmimo, Muskusas, kuris yra gerai žinomas dėl savo vadovavimo stiliaus, tvirtino, kad „Tesla“ valdybos diskusijose apie sandorį jis neturėjo „jokio materialaus vaidmens“.

Apklausiamas barono, Muskas pripažino rekomendavęs įsigyti 28,50 USD už akciją. Tačiau jis teigė, kad šis skaičius tik atspindi tai, ką jis pavadino įprasta praktika siūlyti 30% premiją už tikslinės bendrovės vidutinę akcijų kainą per pastarąsias keturias savaites.

Valdyba galiausiai nusprendė pasiūlyti 26,50–28,50 USD už akciją. Muskas pastebėjo, kad jo pasiūlymą „valdyba atmetė naudai už mažesnę kainą“ ir atsakė: „Akivaizdu, kad jie manęs neklauso“.

Ilgai besitęsiantis akcininkų ieškinys tvirtina, kad Muskas, kuris buvo didžiausias „SolarCity“ suinteresuotas asmuo ir jo pirmininkas, bei kiti „Tesla“ direktoriai, nusilenkdami Musko norams ir sutikdami pirkti bendrovę, pažeidė patikėjimo pareigas. Ieškovų vadinamu aiškiu interesų konfliktu, „SolarCity“ įkūrė Muskas ir du jo pusbroliai Lyndonas ir Peteris Rive’as.

Baronas siekė nustatyti, kad Muskas norėjo paleisti „Tesla“ be kišimosi, todėl prisiima atsakomybę už bet kokias nesėkmes. Kai jis tvirtino, kad Muskas prieš įsigijimą išreiškė pernelyg didelį optimizmą dėl „SolarCity“ perspektyvų, generalinis direktorius priešinosi, kad jis yra natūralus optimistas. Priešingu atveju, anot jo, jis niekada nebūtų rizikavęs įsteigti tiek elektromobilių gamintojo, tiek raketų kompanijos „SpaceX“.

Gindamas „SolarCity“ įsigijimą, Muskas teigė, kad tik pinigų srautas iš ankstesnių bendrovės saulės įrenginių pateisino sprendimą.

„Tai buvo nesuvokiamas dalykas“, – tvirtino jis.

Pirmadienį prasidėjęs teismo procesas baigia septynis akcininkų ieškinius, sujungtus į vieną, kuriame teigiama, kad „Tesla“ direktoriai, laikydamiesi Musko norų ir sutikdami pirkti „SolarCity“, pažeidė savo patikėjimo pareigas. Pernai rugpjūtį teisėjas patvirtino 60 milijonų dolerių susitarimą, kuris išsprendė reikalavimus, pareikštus visiems „Tesla“ valdybos direktoriams, išskyrus Muską, nepripažįstant kaltės.

Dėl to vienintelis likęs kaltinamasis liko atsiskaityti atsisakęs Muskas. Manoma, kad teismo procesas truks apie dvi savaites, o po to Delavero kanceliarijos teismo teisėjas Josephas Slightsas III paskelbs nuosprendį.

Net jei teismas baigsis tuo, kad Muskui reikės mokėti asmeniškai už visą „SolarCity“ sandorį, 2,5 milijardo dolerių daug nepakenks trečiajam turtingiausiam pasaulio žmogui. Žurnalas „Forbes“ apskaičiavo, kad Musko vertė yra maždaug 163 mlrd.

Related Posts