Žvejybos sezonas: Pavasaris. Ko mums reikia?

Ankstyvą pavasarį. Manau, kad šis laikotarpis yra sunkiausias žuvies paieškai ir gaudymui. Didelėse upėse ledas jau nusileidęs, tačiau vanduo gana šaltas, nes įlankose tirpsta sniegas ir ledas, o į upių vagas patenka „atšiaurus” vanduo. Žuvys šiuo metu yra neaktyvios.

Nustatyti šį laikotarpį nėra sunku. Sniegas jau iškrito, bet gamta dar nepabudusi. Upės atrodo nykiai pilkos, o krantai, apžėlę plikomis krūmų ir medžių šakomis, neprideda optimizmo pirmiesiems žvejams, jau sėdintiems prie šaltinio vandens.
Bet argi viskas taip beviltiška? Ne, šiuo metu žvejoti galima. Kartu apibrėžkime tas sąlygas, kurios neleis jums šiuo metu grįžti namo be laimikio.
Papasakosiu pavyzdžiu apie upę, prie kurios gyvenu ir dažniausiai žvejoju. Paaiškinsiu visus būtinus niuansus.

Pasirinkite žvejybos vietą

Mano upės užliejama teritorija yra tokia, kad kairiajame, seklesniame ir lėkštesniame krante vandens augmenija nuo vandens krašto nutolusi 12-15 metrų atstumu. Gylis tokiu atstumu yra nereikšmingas. Dešinysis krantas yra statesnis, o vandens augalijos sąžalynai prasideda už 3-5 metrų. Čia gerokai giliau. Kurį krantą pasirinkti?

Reikėtų nepamiršti, kad padidėjusio Saulės aktyvumo laikotarpiu vanduo yra susisluoksniavęs pagal temperatūrą. Šiltesnis vanduo būna sekliose šiaurinio kranto įlankose. Taigi, geriau rinktis kairįjį krantą, kuris yra seklesnis, todėl šiltesnis, o vandens augmenija auga toli nuo vandens krašto, nedideliame gylyje, kas taip pat sukuria saugumo jausmą žuvims (atsižvelgiant į vandens skaidrumą). Jei prie to, kas išdėstyta pirmiau, dar pridėsite šiltų nuotekų buvimą vietoje, tai, greičiausiai, tai bus vieta, į kurią, visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį. Nors, žinoma, tai tik bendra diskusija. Taip sakant, veiksmų vadovas. Manau, kad praktiškai visi meškeriotojai savo regionuose gerai žino vietas, kuriose kiekvienais metais sezonas būna geriausias. Nefilosofuokite, pirmiausia jas išprievartaukite!Geriausiso zvejybines palapines cia

Žvejybos būdas

Feederis, manau, kaip tik ir yra tas pats įrankis, kuris neleis ankstyvą pavasarį palikti upės tuščios. Ir čia dera tarti keletą žodžių apie būtiniausią įrangą. O feederio žūklėje tai visų pirma meškerė, turinti tam tikrų savybių. Asmeniškai aš naudoju TM „Flagman” meškerę „Pride”. Ši sunkiasvorė 3,6 m ilgio feederio meškerė leidžia užmesti iki 125 g sveriančius masalus. Meškerė yra lengva ir patikima, turi tris keičiamus viršūnėles ir skirtingą standumą, atitinka visas gaudymo sąlygas – nuo stovinčio vandens iki stiprios srovės, užtikrina puikią vizualinę kontrolę. Juk gaudymo procesas susijęs su būtinybe sekti subtiliausius „ankstyvo pavasario” neaktyvių žuvų kibimus. Žinodamas, kad ne visi gali sau leisti tokią prabangą kaip firminė feederio meškerė, noriu pasakyti, kad galite gaudyti bet kokia pigia spiningavimo ar žūklės meškere.

Kadangi gaudome sekliuose vandenyse netoli kranto, visiškai tinka vienšakė, kurios laužiamoji apkrova yra trys kilogramai (aš naudoju Salmo Evolution, kurios skersmuo 0,17). Nereikėtų dėti storesnių. Naudodamas šią virvelę dariau pakankamai ilgus užmetimus ir iš aštuoniasdešimties gramų feederio „pakrovimo” metu, nenaudodamas jokio šokliaus-lyderio, iškasiau solidžią žuvį! Tie, kurie gali sau tai leisti, pabandykite gaudyti su virvele. Dabar perėjau prie „Berkley” „Fireline” ir galiu pasakyti, kad gaudant feederiu kai kuriais atvejais tai yra geriausias variantas. Šios pynės yra tvirtos, stiprios ir tuo pačiu plonos, o svarbiausia, kad jos pasižymi savybe, kuri yra itin svarbi tokio tipo gaudymui – jos yra itin jautrios!

 

 

Related Posts