RENO, Nev. – Rusas pripažino savo kaltę JAV, siūlydamas „Tesla“ darbuotojui 1 milijoną dolerių suluošinti elektromobilių kompanijos didžiulę elektrinių baterijų gamyklą Nevadoje su išpirkos programa ir pavogti įmonės paslaptis dėl turto prievartavimo, pranešė prokurorai ir teismo įrašai.
Byloje, kurią kibernetinio saugumo ekspertai vadino išskirtine dėl jo prisiimtos rizikos, Egoras Igorevičius Kriuchkovas ketvirtadienį pripažino savo kaltę Reno JAV apygardos teisme. Jo teismo paskirtas federalinis valstybės gynėjas Chrisas Frey penktadienį atsisakė komentuoti.
Prokurorai teigė, kad Kriučkovas veikė sąmokslininkų užsienyje vardu ir bandė pasinaudoti tiesioginiu kyšininkavimu norėdamas įdarbinti savininką, kuris fiziškai pasodino išpirkos programą, kuri užkodavo duomenis tiksliniuose tinkluose ir gali būti atrakinta tik naudojant užpuolikų pateiktą programinės įrangos raktą. . Paprastai iš išparduotuvių veikiančios išpirkos išpirkusios programos gaujos įsilaužia į aukų tinklus internete ir atsisiunčia duomenis prieš suaktyvindamos išpirkos programą.
„Tai, kad buvo prisiimta tokia rizika, galbūt rodo, kad tai buvo žvalgybos operacija, kurios tikslas buvo gauti informaciją, o ne turto prievartavimo operacija, kuria siekiama gauti pinigų“, – sakė antivirusinės programinės įrangos bendrovės „Emsisoft“ kibernetinio saugumo analitikas Brettas Callowas.
„Taip pat gali būti, kad nusikaltėliai manė, jog lošti verta, ir nusprendė mesti kauliukus“, – sakė Callow.
Charlesas Carmakalas, kibernetinio saugumo firmos „FireEye“ vyriausiasis techninis pareigūnas, sutiko. „Jūs galėjote tai padaryti iš tūkstančių mylių, nerizikuodami jokiu turtu”, – sakė jis.
FTB teigė, kad sklypas buvo sustabdytas dar nepadarius žalos.
27 metų Kriuchkovas teisėjui rugsėjį sakė žinąs, kad Rusijos vyriausybė žino apie jo bylą. Tačiau prokurorai ir FTB neva neturėjo ryšių su Kremliumi. Kriuchkovas yra federalinis areštas Washoe County kalėjime Reno mieste.
Dėl savo kaltės dėl sąmokslo tyčia sugadinti saugomą kompiuterį jis galėjo būti nuteistas kalėti iki penkerių metų ir sumokėti 250 000 USD baudą. Tačiau tikimasi, kad pagal rašytinį ieškinio pagrindų susitarimą jo laukia ne daugiau kaip 10 mėnesių.
Nuo arešto rugpjūčio mėnesį Los Andžele jis jau buvo areštinėje septynis mėnesius. Federalinės valdžios atstovai teigė, kad jis vyko į oro uostą, kad išskristų iš šalies.
„Greitas įmonės ir FTB atsakas užkirto kelią dideliam aukos įmonės duomenų išfiltravimui ir sustabdė turto prievartavimo schemą jos pradžioje“, – sakoma laikinai einančio generalinio prokuroro padėjėjo Nicholaso McQuaido pareiškime. „Ši byla išryškina kompanijų svarbą teisėsaugai ir teigiamus rezultatus tai padarius“.
„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas pripažino, kad jo įmonė buvo nukreipta į rimtas pastangas rinkti įmonės paslaptis. Netoli „Reno“ „Tesla“ turi didžiulę gamyklą, gaminančią baterijas elektrinėms transporto priemonėms ir energijos kaupimo įtaisams. Įmonės atstovai penktadienį iš karto neatsakė į žinutes.
Teismo dokumentuose sakoma, kad Kriuchkovas praeitą liepą ir rugpjūtį daugiau nei penkias savaites buvo Jungtinėse Valstijose, turėdamas Rusijos pasą ir turistinę vizą, kai jis bandė įdarbinti vadinamosios „A“ įmonės darbuotoją įdiegti programinę įrangą, leidžiančią įsilaužti į kompiuterį.
Darbuotojas, kurio tapatybė nebuvo nustatyta, turėjo gauti mokėjimus skaitmenine kriptovaliuta „Bitcoin“.
Jokie kiti įtariamieji sąmokslininkai byloje nebuvo apkaltinti. Kai kurie baudžiamajame skunde buvo nustatyti pagal slapyvardžius, įskaitant Kisa ir Pasha, o asmuo yra tapęs Saša Skarobogatovu.
Kai kuriuos posėdžius FTB stebėjo ir užfiksavo pagal teismo dokumentus. Iš teismo įrašų nebuvo aišku, ar pinigai pasikeitė.
Teismo dokumentuose buvo cituojamas Kriuchkovas, sakantis, kad vidinis darbas bus užmaskuotas pasitelkiant išplatintą išplatintą išpuolio išpuolį augalų kompiuteriams. Tokios atakos užvaldo serverius su nepageidaujamu srautu. Jei „Tesla“ nemokėtų, sunaikinti duomenys būtų išversti į atvirą internetą.
Dokumentuose taip pat sakoma, kad Kriuchkovas teigė būsimam įdarbintojui, kad jis kelis kartus vykdė panašius „specialiuosius projektus“ kitose įmonėse, o viena auka tariamai atsisakė 4 mln. USD išpirkos.